Ważniejsze wydatki inwestycyjne w parafii

Ostatnio w sierpniu 2021 r po bardzo wielkich kataklizmach, zostały na wieży naszego kościoła zamontowane okucia z blachy miedzianej pospadały już parę lat temu i niektóre już poginęły bezpowrotnie . Niektóre ubytki na wieży zostały zabezpieczone specialną taśmą dekarską - aby nie lało się do środka jak do tej pory. Zostały założone dachówki których też brakowało już od dawna. Pragnę bardzo sedecznie podziękować za tę akcję Strażakom Bóg Zapłać !

1. Całkowity koszt nowego CO i instalacji gazowej w kościele i na plebani wyniósł 58. 847zł

2. Wykonanie kapitalnego remontu prądu elektrycznego na plebani wyniosło 6. 327 zł

3. Zrobienie nowej kaplicy z tzw. dawnego babińca wyniosło 12. 160 zł

4. Drzwi wejściowe do kościoła 17. 000 zł

5. Nowe organy wraz z nagłośnieniem 6. 800 zł

6. Schody do kościoła i do zakrystii - koszt betonu 2. 000 zł, wykonanie było gratis

7. Zadaszenie przed wejściem do kościoła i do zakrystii 7. 660 zł

Suma: 110. 794 zł.

OCIEPLENIE BUDYNKU PLEBANII

1 Ocieplenie strychu wełną, wymiana okien w piwnicy oraz drzwi bez robocizny, którą wykonali gratis parafianie wyniosło 8.390zł

2 Ocieplenie budynku plebani 450 m2 wraz ze styropianem, materiałem, robocizną wyniosła kwota 47. 151zł

Razem 8.390zł + 47. 151zł = 55. 541zł

Pragnę również jeszcze raz podziękować parafianom, strażakom za bezinteresowną pracę na ścianie północnej plebani przy rozkładaniu rusztowania i jego demontażu za prace przy klejeniu styropianu i jego osiatkowaniu, malowaniu elewacji, naklejaniu styropianu na płytę w piwnicach na plebani. Bóg Zapłać!

Wszystkim Parafianom Bóg Zapłać za wszelkie ofiary!

ZAKUPY LITURGICZNE

- cztery ornaty

- jedna kapa biała do odprawiania nabożeństw eucharystycznych

-jedna kapa fioletowa używana na pogrzebach

- baldachim na procesje

- dwa relikwiarze

SUMA 5. 100 zł.

Bóg zapłać za ofiary!

Szczęść Boże!

PODWÓRKO PLEBANII ORAZ OGRÓD

- Karczowanie starych drzew i wykopanie korzeni po drzewach na ogrodzie – praca koparki

- zaoranie ogrodu, zasianie trawy

- zrobienie parkingu na podwórku plebańskim, przygotowanie terenu na parking – praca koparki

-zakup kamienia – tłuczeń, 42 ton – praca koparki przy rozrównaniu

- zakup kamienia – kliniec 49 ton – kamieniołom Mucharz

Suma 8. 600 zł.

Pragnę bardzo podziękować Panu Krzysztofowi Rułka i Jego pracownikom Panu Zbyszkowi Brudny, za bezinteresowne rozrównanie oraz ubicie kamienia na powyższym parkingu. Bóg Zapłać!

Ks. Marek Matusik - proboszcz

Dodana Apr 10, 2021