PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszam serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kieruje do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

3. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

4. W piątek, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.

5. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

6. Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można uczestniczyć w internetowych rekolekcjach adwentowych Archidiecezji Krakowskiej. Nauki o budowaniu relacji do Boga, drugiego człowieka i samego siebie poprowadzą ks. Jacek Bernacik i ks. Michał Kania, a kolejne odcinki rozważań dostępne będą co niedzielę o godz. 20.00 na stronie internetowej, kanale YouTube i stronie Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do włączenia się w taką formę przeżywania czasu adwentowego oczekiwania! Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.

7. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca:

- w piątek litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i msza św. o godz. 17.00; możliwość spowiedzi od g.16.00, odwiedziny chorych będą 21 XII we wtorek od g 8.00 proszę zgłosić te osoby w zakrystii

8.W najbliższą niedzielę, 5 grudnia na mszy św o g 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych

9 W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki zostaną przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

10 Ofiary za wywóz śmieci z cmentarza prosimy wrzucać do skrzynki która znajduje się pod chórem w kościele. Prosimy aby na kopertach zaznaczyć nie tylko dane opiekuna grobów lecz również sektor, rząd i nr grobu który opłacamy. Cena od jednego grobu 20 zł. Do tej pory ostatnia taka zbiórka była 2 lata temu.

11 W tym tygodniu zadbanie o porządek w naszym kościele, powierzamy parafiankom: Celak Agnieszka, Maj Beata, Basik Agnieszka, Gałązowska Olga, Ryba Halina, Kozik Halina. Bóg Zapłać sprzątającym w piątek za złożoną ofiarę.

Składka z niedzieli 5 XII przeznaczona będzie na remonty i inwestycje w parafii.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

Za wszelkie ofiary, życzliwość i pomoc bardzo dziękuję.

Na nowy tydzień wszystkim parafianom gościom i sympatykom naszego kościółka niech Pan Bóg Błogosławi. Szczęść Boże!

Ks.Marek Matusik – proboszcz

Adres strony internetowej naszej parafii - www.parafiaswjozeflekawica.pl

Skład Rady Parafialnej

1. Dzidek Antoni

2. Koźbiał Maciej

3. Okręglicki Grzegorz

4. Okręglicki Jerzy

5. Pytlowski Henryk

6. Ryba Bogdan

7. Sadzikowski Władysław

8. Socha Tadeusz

9. Zabiegło Mieczysław

10. Zaręba Andrzej

SUMA WPŁAT ZE ZBIÓRKI W 2020r WYNIOSŁA- 7,980 zł

WSZYSTKICH GROBÓW JEST 631 OPŁACONYCH ZOSTAŁO 381

NIEOPŁACONYCH ZOSTAŁO 233 NIEZIDENTYFIKOWANYCH 17

Z ZEBRANEJ SUMY- OPŁACONO WYWÓZ ODPADÓW WRZUCONYCH DO KONTENERA W 2020r WYNIÓSŁ 3,000 zł

SPRZĄTANIE I WYWÓZ ŚMIECI NIEPOSEGREGOWANYCH WYRZUCONYCH OBOK KONTENERÓW W 2020r WYNIOSŁO 400 ZŁ

RAZEM ZA 2020r WYDANO ZA ŚMIECI 3,400 zł

NA 2021r NA OPŁATY ZOSTAŁO-4,580 zł

Z POZOSTAŁEJ SUMY – W 2021r ZA WYWÓZ ODPADÓW W KONTENERACH WYDANO DO KOŃCA PAZDZIERNIKA 3,276 zł

ZA WYWÓZ ODPADÓW WYRZUCONYCH OBOK KONTENERÓW WYDANO 450 zł

RAZEM ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI W 2021r WYDANO 3,726zł

RAZEM ZA 2020r i 2021r WYDANO- 7,126 zł.

POZOSTAŁO W KASIE 854 zł.

OSOBY KTÓRE NIE OPŁACIŁY SKŁADKI ZA WYWÓZ ODPADÓW SERDECZNIE PROSIMY O DOKONANIE WPŁAT. UWAGA !!! KONTENERY SĄ MONITOROWENE OSOBY KTÓRE NIE OPŁACIŁY SKŁADKI ZA WRZUCANIE SMIECI DO KONTENERÓW ZOSTANĄ POZWNE ZA NIELEGALNE WYRZUCANIE ODPADÓW. OPŁATA OD JEDNEGO GROBU WYNOSI 20 zł NA ROK. SZCZĘŚĆ BOŻE. ZESTAWIENIE SPORZĄDZONO NA DZIEŃ 25.10.2021 r.

SPORZĄDZIŁ-SADZIKOWSKI WŁADYSŁAW.

Adres strony internetowej naszej parafii - www.parafiaswjozeflekawica.pl Numer konta parafialnego 38 8119 0001 0018 7844 3000 0010

Dodana Nov 27, 2021